Helicobacter pylori |
![]() |
Mi okozhatja a gyomorfekélyt?
Ekkor fedezte fel egy ausztrál kutató a helikobakter pylori nevű baktériumot, és mára már bizonyossá lett, hogy e kórokozó felelős a gyomorfekély és rosszabb esetben a gyomorrák kialakulásáért.
A tárgylemez rejtélye
Az azonosítást követően elvégzett állatkísérletek tanúsága szerint a baktériummal fertőzött egyedek 35-40 százalékánál lépett fel gyomorrák. Az eddigi világstatisztika alapján minden századik baktériumhordozó embernél fejlődhet ki daganat, éppen ezért az ENSZ Egészségügyi Világszervezete elsődleges rákkeltőként tartja nyilván a bacilust. A kórokozó gyermekkori fertőzés következtében kerül a gyomorba, s bár jelenléte nem okoz minden esetben betegséget, az már tudományos tény, hogy helikobakter nélkül viszont nem alakul ki fekély. A felfedezés óta a fertőzés szűrése elterjedt, és már a gyógyítására is van mód, így Nyugat-Európában napjainkra csökkent a gyomorfekélyes és gyomorrákos megbetegedések száma.
Leginkább a rizikócsoportba tartozóknál lenne ajánlatos a folyamatos orvosi ellenőrzés, azaz a 45 év feletti, emésztési panaszokkal élő embereknek, illetve azoknak, akiknek családjában már előfordult gyomorrákos megbetegedés.
A leggyakoribb emberi fertőzés Földünk népességének több, mint felében kimutatható a Helicobacter pylori! Az általában már gyermekkorban történő fertőzés létrejötte és a kórkép kialakulása között több évtized is eltelik. Az érintettek csekély hányadánál jelennek meg csak a kórokozónak tulajdonított betegségek:
- az idült gyomorhurut, a gyomor- és nyombélfekély,
1996-ban a WHO I. osztályú rákkeltőnek nyilvánította a Helicobacter pylorit! Mivel a Helicobacter pylori nem saválló, igyekszik elkerülni a gyomorban uralkodó savas vegyhatású körülményeket. Spirális mozgással igyekszik minél előbb a biztonságot nyújtó hámfelszíni réteget borító nyákon át annak alsó rétegébe. A baktérium által legnagyobb mennyiségben termelt enzim az ureáz, mely a karbamidot (ureát) végső soron ammóniára és széndioxidra bontja. Az ammónia - kémhatásánál fogva - képes ellensúlyozni a gyomor savas pH-ját, másrészt toxikus hatással bír a nyálkahártya sejtjeire és kémiai úton odavonzza a gyulladásos sejteket, azaz a fehérvérsejteket (granulocitákat). Ez utóbbiak helyi gyulladásos választ idéznek elő, mely fokozza a hámsejt károsodását. A Helicobacter pylori így krónikus gyomornyálkahártya gyulladást okoz az összes fertőzött személyben.
A Helicobacter pylori kimutatása többféle módszerrel is történhet. A gyógyítás célja a kórokozó komplett kiírtása (eliminációja). Hatásos kezeléssel a gyógyulási aránya kb.80%-os.
DE MÉGSEM ILYEN EGYSZERŰ!
Bebizonyosodott, hogy a Helicobacter pylori baktérium kiírtása nélkül jelentős a fekélyek kiújulási aránya, ezért Helicobacter-fertőzött fekélybeteg esetén egyúttal a baktérium kiírtását célzó kezelés is javasolt.
Igaz az is, hogy a modern savtermelést-gátló gyógyszerek, protonpumpa-gátlók, rendkívül hatásosnak a gyomor- és nyombélfekélyek gyógyításában. Erre a célra jelenleg az egy hétig tartó, három gyógyszerből álló kombinációs kezelést tartanak a legalkalmasabbnak (protonpumpa-gátló és 2 antibiotikum). De a helicobacter fertőzés kezelése nem megy könnyen, főleg a sok gyógyszer kemény mellékhatásai miatt, bár ezt sokszor az orvosok is alábecsülik. Ráadásul a helicobacter viszonylag rövid idő alatt ellenállóvá válik a vele szemben alkalmazott antibiotikumokkal szemben. A szokványos kezelések során rendszerint egyidejűleg kétféle antibiotikumot alkalmaznak, aminek a mellékhatásai természetszerűleg megsokszorozva jelentkezhetnek. A széles spektrumú antibiotikumok, elhúzódó antibiotikus terápia, vagy egyetlen nagy dózisú antibiotikus kezelés is elpusztíthatja a bélflóra nagy részét. Ennek következtében puffadás, hasmenés alakulhat ki. Az egyensúly megbomlása után a sérült bélflóra már nem tudja ellátni eredeti feladatát, ami pl. emésztési és felszívódási zavarhoz, vagy a szervezet védekezőképességének csökkenéséhez vezethet. Fenti okok következtében tehát lehet, hogy egy problémát megoldottunk, de szereztünk 2-3 újabbat, amit szintén kezelni kell majd valamivel.
Pontosan a gyógyszerekkel, kemikáliákkal történő antibiotikumos kezelés mellékhatásai miatt fordulnak sokan a gyógynövényekhez, illetve tartanak ki amellett.
Állandóan ég, fáj, görcsöl a gyomra?
Ugye ezt Ön sem akarja többé a fájdalmat érezni?
A nyálkahártya ártó és védő mechanizmusainak egyensúlya megbomlik az előbbiek javára. A gyomorfekélyek 70-80 százalékát, a nyombélfekélyek 90 százalékát a Helicobacter pylori nevű baktérium agresszív törzsei okozzák. A nem szteroid gyulladáscsökkentők, az aszpirin, valamint a mozgásszervi panaszokra alkalmazott gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító szerek a további leglényegesebb ártó tényezők, a stressznek, étkezésnek kisebb jelentőséget tulajdonítunk, azonban a dohányzás, és a mértéktelen alkoholfogyasztás károsan befolyásolja a fekély gyógyulását és fokozzák a kiújulás valószínűségét.
Szabaduljon meg tőle, aztán felejtse el panaszait!
Személyes tapasztalat alapján ajánlok most Önöknek a dr.Nona termékek közül kettőt, melyekkel egyszerűen és mellékhatás mentesen szabadulhatnak meg a gyomrukban jelenlévő, kellemetlen panaszokat és tüneteket okozó baktériumoktól, a kínzó gyomorégéstől, fájdalomtól és teltségérzéstől. A dr.Nona „Szájvíz” és a Fázis3 termékek 60-90 napos használatával nem csak a Helicobactertől szabadulhat meg, de az általa kiváltott krónikus gyomornyálkahártya gyulladás (ami már a fekély előfutára) is orvosolható. Mindez mellékhatások nélkül, a bélflóra egyensúlyának megőrzésével úgy, hogy közben szervezetünket nélkülözhetetlen sókhoz, ásványi anyagokhoz is juttatjuk egyben. A dr.Nona „Szájvíz” összetevőinél fogva (holt-tengeri víz; kamilla, kakukkfű, citrom, zsálya, menta olaj-esszenciák) alkalmas a nyálkahártya sebek (jelen esetben a fekély) kialakulásának megelőzésére és gyógyítására, vérzés csökkentésére, az esetleges gombás (candida) felülfertőződés eliminálására is. A Fázis 3 készítmény összetevői: cink, B5- és B6-vitaminok, biotin, cisztein és metionin aminosavak; a holt-tengeri bio-organikus ásványi komplexum.Ezen összetevőinél fogva alkalmas a gyulladt, sérült, fekélyesedésnek indult, netán mikrovérzéses gyomornyálkahártya alternatív kezelésére és a szervezet általános védekezőképességének javítására, ami a teljes gyógyulás alapvető feltétele.
Nem kínozza tovább a gyomorégés, az étkezések után jelentkező felhasi teltségérzés, a túl sok sav okozta nem szív eredetű mellkasi fájdalom, krónikus köhögés, hörghurut, rekedtség, égő torokfájás. Évenkénti kúraszerű használatával nagy eséllyel elkerülhető a rákmegelőző állapot kialakulása, amely a krónikusan gyulladt nyálkahártya, illetve a már meglévő fekélybetegség talaján alakul ki (statisztika szerint minden 20. betegnél az előfordulás kockázata megnő).
Hogyan használja a termékeket?
Helicobacter fertőzöttség, diagnosztizált fekélybetegség esetén: 1 kupaknyi szájvizet hígítson fel 3 dl folyadékban és a nap folyamán 3 részletben fogyassza el. 15 napon keresztül 2x2 Fázis3 kapszula, majd reggel 2 kapszula. Gyomorfekély esetén a kezelés ajánlott időtartama 60-90 nap. Helicobacter fertőzés esetén (fekély nélkül) az átlagos kezelési időtartam 30-40 nap Ajánlott fél- egy évenként 1x megismételni a kúrát. Megelőzésre: gyakran jelentkező, vagy állandósult gyomorégés, emésztési panaszok esetén 30 napos kúra javasolt a fentiek szerint. Ajánlott a kúra évenkénti megismétlése. Megrendelése leadásához kattintson a feliratra
|