![]() |
Az orvostudomány erőfeszítései ellenére a civilizált társadalmakban bizonyos betegségek gyorsan terjednek.
Sok betegség civilizációs ártalomnak tekinthető, jelentős részük pedig a stressz következtében kialakult pszichoszomatikus eredetű probléma.
A szervezett orvoslás a betegségek diagnosztizálása után a betegek gyógyítását gyógyszeres kezeléssel vagy műtéttel oldja meg, mely módszerek alkalmazásával az orvosok óriási eredményeket érnek el.
Nem megoldott azonban a betegségek megelőzésének szervezett rendszere, mely rendszernek aktív részese maga a beteg, hiszen életmódjával, étkezési szokásaival előidézheti, vagy elkerülheti számos, akár halálos kimenetelű betegség kialakulását (pl.: szív- és érrendszeri betegségek, az emésztőrendszer betegségei, stb.).
A szervezett gyógyítás főszereplője az orvos, a beteg szerepe elsősorban a kezelések vagy a műtét elviselésére korlátozódik, és bár az orvosok is hangsúlyozzák az életmód, az étkezés helyes megválasztásának fontosságát, alapvetően nem építenek rá.
További gondot jelent a gyógyszerek számos mellékhatása, ami növekvő problémát jelent.
A gyógyszerek, a vegyszerek, amelyek háborút vívnak a testben a többi gyógyszerrel, étel adalék anyaggal, tartósítószerrel, mesterséges édesítőkkel, aromákkal, színező anyagokkal, ízfokozókkal, de a mezőgazdaság vegyszerei, a szennyezett környezet is káros hatással van szervezetünkre.
A hagyományos gyógymódok a betegség okát, az energia egyensúlytalanságot célozzák meg, és a szervezet tisztításával, regenerációjával, ellenálló képességének növelésével segítik az egészség helyreállítását. Legnagyobb szerepe a megelőzésben, az anyagcsere betegségek kezelésében, és az orvosi terápiákkal párhuzamosan, azok kiegészítésében van.
A beteg felelősséget vállal az egészségéért, és tudja, a gyógyulásáért neki is tennie kell valamit. A már kialakult súlyos betegségek gyógyításához e módszerek nem elegendőek, az orvos szerepe nélkülözhetetlen.
Egyre többen gondolják - orvosok, terapeuták és betegek - hogy
a teljes gyógyulás érdekében a szervezett orvoslást és a természetgyógyászatot egyaránt igénybe kell venni. |