Egészség és tudatosság |
![]() |
Napjainkban a legnagyobb kihívást az egészségügyi ellátórendszer számára a helytelen életmód eredményeként kialakuló betegségek kezelése jelenti.
A felmérésben közel 1500 véletlenszerűen kiválasztott felnőtt vett részt, akik egy kérdőív kitöltésével írták le véleményüket saját egészségükkel kapcsolatosan.
Az adatok elemzése során megerősítést nyert az a feltételezés, hogy az egészségmagatartást egyaránt befolyásolja a nem és az életkor.
Számos, az egészségi állapothoz kapcsolódó félelem életkorfüggő, éppen ezért meglepő az a tény, hogy a megkérdezettek jóval nagyobb arányban készítettek az anyagi helyzetükre, mint egészségi állapotuk megőrzésére vonatkozó tervet.
Szintén érdekes jelenség, hogy a nők és az idősebbek (51 év feletti) több, a betegségek megelőzését célzó információt szeretnének, mint a férfiak és a 30 év alatti korosztály.
Optimális egészségi állapotunk megőrzése fontos számunkra, azonban sajnos ez nem sarkall tettekre bennünket.
Az egészség ápolásához minden nap apró lépésekre, belső egyensúlyunkat megőrző gyakorlatokra van szükségünk.
A hétköznapok apróságai közé tartozik, hogy helyesen döntsünk mindennapos tevékenységeink, táplálkozásunk, vagy öltözködésünk terén. Erre a belső boldogság-erőre van szükségünk ahhoz, hogy egészségesek legyünk.
Ehhez azonban szilárd motiváció kell, mert ha ez hiányzik, nem gyűjthetünk elég erőt! Ha jól vagyunk, nem is olyan nehéz teljesíteni egy ránk szabott egészség programot!
Mindezek figyelembevételével, az életkori és az egyes nemekhez kötődő sajátosságok az egészségügyi ellátás és a betegségmegelőzés jövőjének fontos része lehet.
Megnyugtató eredményekhez csak az egészséghez kapcsolódó hiedelmek feltárásán, és megértésén keresztül vezethet az út.
|